VIDEO/ Donaruma nuk i ndahet gafave, portieri pëson golin e turpshëm në ndeshjen me Turqinë


Momenti negativ për Xhianluixhi Donarumën vazhdon. Pas formës së keqe të treguar me Parisin dhe kritikave në golin e pësuar kundër Maqedonisë së Veriut, portieri italian ka realizuar një gafë të vërtetë në golin e pësuar në ndeshjen e sotme kundër Turqisë.

donaruma

Në minutën e 4’ të sfidës një tentativë personale e Çengiz Ynder ka zhbllokuar sfidën.

Sulmuesin turk me një goditje ka lënë të shtangur Donarumën i cili e shikon topin ti kaloj mes këmbëve dhe të shkoj në rrjetë, për avantazhin 1-0 të Turqisë ne sfidën ndaj Italisë.

PANORAMSPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *