VIDEO/ Duel kosovarësh në Turqi, Muriç i pret penalltinë shokut të tij të përfaqësueses

Një duel i bukur ka ndodhur në Super Ligën turke, ku mbrojtësi kosovar, Florent Hadërgjonaj, u përball me portierin e përfaqësueses kosovare, Arijent Muriç.

hadergjonaj vs muric

Në sfidën midis Kasëmpasha dhe Adana Demirspor, vendasit fituan thellë me shifrat 4-0.

Për Kasëmpashan u akordua një 11-metërsh, të cilin e mori përsipër mbrojtësi kosovar, por portieri dardan arriti ta ndalte, por që gjithsesi nuk i shmangu dot humbjen.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.