VIDEO/ Duke bërtitur dhe kërcyer nga lumturia, shikoni si tre legjendat anglezë festojnë golin e Stërling


Anglia ka arritur të kualifikohet për në çerekfinalen e EURO 2020, duke mposhtur me rezultatin 2-0 Gjermaninë. Stërling ishte autori i parë i golit, ku dërgoi peshë tifozerinë angleze.

FER

Në videon e bërë virale, shihen që tre legjendat angleze, Rio Ferndinand, Geri Lineker dhe Alan Shirer festojnë në studion e inkuadruar në stadium gjatë lidhjes direkte nga ku kërcejnë dhe bërtasin nga lumturia.

Ishte diçka heroike për britanikët saqë të tre legjendat e kanë përjetuar kështu këtë moment. Anglia në fazën çerekfinale do të gjejë kombëtaren e Ukrainës, nga ku do të përballen mbrëmjen e së shtunës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *