VIDEO/ E fshehur nën një djep fëmijësh, ushtarët izraelitë zbulojnë hyrjen e tunelit të Hamasit

VIDEO/ E fshehur nën një djep fëmijësh, ushtarët izraelitë zbulojnë hyrjen e tunelit të Hamasit
video e fshehur nen nje djep femijesh ushtaret izraelite zbulojne hyrjen e tunelit te hamasit

Ushtria izraelite ka njoftuar se disa ushtarë të saj kanë lokalizuar një hyrje sekrete të rrjetit të tuneleve që përdoret nga militantët e Hamasit për t’u fshehur në Gaza.

IDF ka raportuar se trupat izraelitë zbuluan hyrjen gjatë një kontrolli në një ndërtesë në Jabalia, në veri të qytetit të Gazës.

Ushtria izraelite ka publikuar edhe një video duke pretenduar se tregon tunelin, për të cilin tha se “përfshinte shkallë të integruara dhe u shkatërrua nga forcat inxhinierike të brigadës”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts