VIDEO/ E vendos një penallti në minutën e 89-të , “Derbi i Italisë” mbyllet si gjithmonë me polemika
Interi dhe Juventusi janë ndarë sot në një barazim 1-1, në një sfidë e cila si gjithmonë nuk mund të mbyllej pa polemika

inter juventus 1

INTER-JUVENTUS 1-1
17′ Xheko / 89′ (p) Dibala

FORMACIONET ZYRTARE –

INTER – (3-5-2): Handanoviç; Skriniar, De Vraj, Bastoni; Darmian, Barela, Brozoviç, Çalhanoglu, Perisiç; Lautaro Martinez, Xheko. Trajner: Simone Inzagi.

JUVENTUS – (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Bernardeski, Lokateli, MekKeni, Aleks Sandro; Kulusevski, Morata. Trajner: Masimiliano Alegri.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.