VIDEO/ Edi Rama dhe Gjergj Luca e shtrojnë me karkaleca dhe peshk në Durrës: S’kam ardhur për vota, por për të bërë histori!

SHPËRNDAJE


Kryeministri Edi Rama me nisjen e fushatës elektorale ka zhvilluar një takim ndryshe me peshkatarët ne Durrës.

Rama e ka shtruar me karkaleca dhe peshk sëbashku me drejtuesit e anijeve të peshkimit.

Në këtë takim ishte i pranishëm dhe biznesmeni Gjergj Luca, i cili pak ditë më parë u përfshi në një konflikt fizik me kandidatin për deputet të PD-së në Elbasan Luçiano Boçi.

Me ironi, biznesmeni Luca ka komentuar dhe thëniet e opozitës për etiketimen e sipërmarrësve si “oligarkë”, teksa tha se “ne jemi të gjithë oligarkë, por kush punon në këtë vend?!. A t’ka shku mendja me qenë oligark?!

Kryeministri Rama gjatë fjalë së tij tha se nuk po kandidonte në Durrës për të marrë vota, por për të bërë histori.
Ai tha se do qëndronte me mandatin e deputetit në atë qytet që do e votonte më shumë.

“S’kam ardhur në Durrës për të marrë vota, por për të bërë historinë me ju! Pastaj varet ku do rri te njerezit e nonës apo te njerezit e babës!”, tha Rama.

RAma gjergj luca dreka

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.