VIDEO/ Emergjenca mjekësore, si Jurgen Klop i kërkoi gjyqtarit të ndalte ndeshjen ndaj Interit


Në minutën e 25-të të ndeshjes Liverpul-Inter, trajneri i të kuqve, Jurgen Klop, nis te bërtiste me të madhe, teksa  i drejtohej arbitrit të katërt fillimisht dhe me pas atij kryesor Mateu Lahoz, që afrohet dhe ndërpret takimin.

bandicam 2022-03-08 21-26-42-951

Motivi lidhet me faktin e një emergjence mjekësore, nje tifoz në tribunen pranë Klop është ndjere keq dhe trajneri është informuar direkt nga personat pranë tij. Menjehere rrojet e sigurisë kanë shkuar në atë sektor, teksa edhe mjeket kanë ndërhyrë. Loja u ndërpre për afro 3 minutash, duke rifilluar sërish.

Një heshtje surreale pllakosi në “Anfield Road”, në ato minuta. Tifozi i Liverpulit që është ndjerë keq, është transportuar jashtë dhe duartrokitjet e stadiumit e kane shoqëruar, bashkë me ato të futbollisteve…

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *