VIDEO/ “Ëndrra 100-vjeçare është realitet”- Rama nxjerr pamjet: Për Dibër nga Rruga e Arbrit“Edhe pak dhe ëndrra 100 vjeçare është realitet”.

Bëhet fjalë për Rrugën e Arbrit, për të cilën kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga tuneli i ndërtuar për të arritur në qytetin e Dibrës.

“Për Dibër nga Rruga e Arbërit😍”, shkruan Rama në rrjetet sociale krahas videos.

Pak kohë më parë është deklaruar se Rruga e Arbrit do të jetë e aksesueshme për qytetarët brenda verës të vitit 2021.

Rruga e Arbrit është një projekt inxhinierik dhe ka 7 tunele.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.