VIDEO/ Enis Çokaj në superformë, tund rrjetën në Kroaci
Mesfushori shqiptar, Enis Çokaj po kalon një formë fantastike teksa ka gjetur rrugën e golin ditën e sotme me Lokomotivën e Zagrebit.

cokaj

22-vjeçari kaloi në avantazh Lokomotivën në sfidën ndaj Slaven Belupos, duke goditur saktë me kokë pas një harkimi në minutën e 22-të të takimit.

Çokaj ishte protagonist dhe javën e kaluar duke dhënë 2 asist në barazimin 2-2 me rivalët e Dinamos së Zagrebit. Ky është sezoni i tretë i mesfushorit shqiptar me fanellën e kroatëve duke u kthyer në një nga shtyllat e ekipit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *