VIDEO/ Episodi i çuditshëm në Francë-Gjermani, Pogba: Rydiger më kafshoi, por nuk dua që mbrojtësi të…


Përveç spektaklit që dhuruan dy skuadrat, në Francë-Gjermani, u regjistrua edhe një episod që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve. Mbrojtësi gjerman, Rydiger, kapet nga kamerat, teksa kafshon mesfushorin Pogba.

Rudinger-Pogba

Ka qenë ky i fundit i cili pas ndeshjes ka pranuar se është kafshuar nga kundërshtari, por shton se nuk dëshiron që ai të dënohet.

rudiger-pogba-1-270x350

“Unë nuk ankohem për kartonë të verdhë apo të kuq, për shkak të veprimeve të tilla. Ai më kafshoi pak mendoj, por ne e njohim njëri-tjetrin për një kohë të gjatë. Unë ia thashë gjyqtarit dhe ai e mori vendimin. Tashmë është mbyllur kjo gjë. Nuk dua që Rydiger të pezullohet për këtë gjë. Në përfundimin e ndeshjes ne u përqafuam me njëri-tjetrin.”, tha Pogba.

PANORAMASPORT.AL

rudiger-pogba-2-1024x757

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *