VIDEO/ Episodi i çuditshëm pas sfidës me Atalantën, tifozi u shpëton stjuartëve dhe tërheq Ronaldon nga fanella. Shikoni reagimin e portugezit
Teksa kritikat ndaj tij pushtuan rrjetin, Kristiano Ronaldo u mbylli gojën të gjithëve mbrëmjen e djeshme duke shënuar një gol të vonë për t’i dhënë një fitore shumë të rëndësishme Mançester Junajtid për vazhdimësinë në Champions.

ronaldo

Ylli portugez nuk nguroi të festonte si hero duke rrëshkitur në gjunjë para tifozëve të “djajve”. Por pas ndeshjes, Ronaldo është përfshirë në një episodqë tani i janë bërë të rrugës dhe nuk I bëjnë më përshtypje. Një tifoz ka vrapuar nga shkallët e stadiumit, i ka shpëtuar mbulimit të stjuartëve dhe ka tërhequr CR7 nga bluzja.

Momenti është filmuar  nga kamerat, ndërsa reagimi i 36-vjeçarit është epik. Ronaldo është futbollisiti më popullor në botë dhe janë të shumtë tifozët që duan ta takojnë, pasi nuk është hera e parë që bie pre e episodeve të tilla në fushë.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *