VIDEO/ Eurogol me stil “gërshërë”, Myrto Uzuni i magjeps të gjithë
E pabesueshme çfarë po bën Myrto Uzuni te Granada! Asist në minutën e 6-të, gol në minutën e 27-të, dhe një kryevepër në minutën e 50-të. Talenti beratas, i mrekulloi të gjithë të pranishmit në duelin Granada-Gijon, të vlefshëm për La Ligën.

UZUNI EUROGOL

Shqiptari nxori nga repertori i tij një kryevepër, teksa me një gjysmë roveshatë në stil gërshëre, arriti të mposhte portierin kundërshtar, duke ngritur shifrat në 3-0. Goli i tetë në 9 ndeshje kampionat për Uzunin, që është pafrikë lojtari i momentit në Ligën e Dytë spanjolle.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com