VIDEO/ Festa e shfrenuar e Alabës bën xhiron e rrjetit, futbollisti merr karrigen dhe…


Reali arriti një fitore madhështore me përmbysje 3-1 ndaj PSG-së. Heroi i madrilenëve në duelin ndaj francezëve ishte Karim Benzema, i cili realizoi tripletë.

FNcE2TDXwAQc010

Në golin e tretë të Benzemas shpërtheu festa legjitime në “Stantiago Bernabeu”,  teksa disa lojtarë humbën kontrollin. Një prej tyre ishte austriaku Alaba, i cili festoi me një karrige e cila ishte jashtë vijave të fushave. Ky moment komik, është bërë së fundmi viral në rrjetet sociale. Për më tepër shikoni videon e mëposhtme:

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.