VIDEO/ Festë bardhezi! Juventusi shumë i fortë për Atalantën, “Zonja e Vjetër” triumfon për herë të 14-të në Kupën e Italisë


Juventusi është fituesi i Kupës së Italisë, për herë të 14-të në histori. Bardhezinjtë e Andrea Pirlos, triumfuan në finale ndaj Atalantës me rezultatin 1-2.

pjimage (4)

Kulusevski dhe Kieza ishin autorët e golave në këtë sukses të bardhezinjve, teksa për bergamaskët golin e vetëm e realizoi Malinovski.

FT: ATALANTA-JUVENTUS 1-2

Malinovski 41′ / Kulusevski 31′ , Kieza 73′ 

FORMACIONET ZYRTARE: 

ATALANTA: Golini; Toloi, Romero, Palomino; Hatebur, De Run, Frauler, Gosens; Pesina; Malinovski, Duvan Zapata.

Atalanta

JUVENTUS: Bufon; Kuadrado, De Ligt, Kielini, Danilo; Mekeni, Bentankur, Rabiot, Kieza; Kulusevski, Ronaldo.

Juventus

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.