VIDEO/ Fiton ndeshjen më të kushtueshme në Angli, ish-skuadra e Armando Brojës kthehet në Premier Ligë

video fiton ndeshjen me te kushtueshme ne angli ish skuadra e armando brojes kthehet ne premier lige


Skuadra e Sauthempton ka fituar sot atë që cilësohet si ndeshja më e kushtueshme në futbollin anglez, finalen e play-off të Championship për ngjitjen në Premier Ligë. Ish-skuadra e Armando Brojës, ka mundur 1-0 Lidsin dhe ka siguruar praninë në elitën e futbollit anglez për edicionin e ardhshëm.

gfgdgffgddgfdgfdgf

Sauthempton kishte rënë nga kategoria një vit më parë dhe nuk ia doli të siguronte ngjitjen direkte në elitë pasi Leister dhe Ipsuiç siguruan dy vendet e para në kampionat. Por në fund ajo ia doli që të triumfonte në “Uembli” përballë Lidsit, me golin e Armstrong në pjesën e parë që vulosi suksesin 1-0.

SHIH VIDEON

Kjo fitore bën të mundur që Sauthempton të kthehet me një çek të rëndësishëm për të investuar në merkato, pasi falë ndarjes së të drejtave TV në Premier Ligë, do të sigurojë 180 milion paund menjëherë. Ndaj nuk është rastësi që kjo cilësohet si ndeshja më e kushtueshme e futbollit anglez.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts