VIDEO/ Fitore dhe kualifikim, Holanda triumfon me dy gola ndaj Austrisë


Holanda fiton me rezultatin 2-0 ndaj Austrisë dhe pret biletën për raundin tjetër në EURO 2020.

depaj dumfrajs holanda

KombĂ«tarja portokalli ka triumfuar falĂ« golave tĂ« Memfis Depaj me penallti nĂ« minutĂ«n e 11â€Č dhe tĂ« Dumfrajs falĂ« kundĂ«rsulmit “vrastar” tĂ« Malen dhe anĂ«sori i PSV-sĂ« tregohet i saktĂ« pĂ«rpara porte.

Me kĂ«tĂ« fitore “tulipanĂ«t” bĂ«hen kombĂ«tarja e tretĂ« qĂ« kualifikohet pĂ«r mĂ« tej nĂ« EURO 2020, pas ItalisĂ« dhe BelgjikĂ«s. NĂ« Grupin C, Holanda lĂ« pas UkrainĂ«n, AustrinĂ« dhe MaqedoninĂ« e Veriut.

FT| HOLANDË 2-0 AUSTRI

Depaj (p) 11â€Č, Dumfrajs 67â€Č

KOMENTI LIVE –

PËRFUNDON SFIDA!

90â€Č Arbitri i katĂ«rt akordon 4 minuta shtesĂ«!

85â€Č Austria rrezikshĂ«m ku Onisivo i sapo futur nĂ« fushĂ«n e blertĂ« godet portĂ«n me kokĂ«, por Marten Stekelenburg e pret atĂ« top.

67â€Č GOOOOOOL HOLANDA 2-0! NjĂ« aksion “vrastar” kundĂ«rsulmi pĂ«r “tulipanĂ«t” ku Malen kalon me sprint duke pasuar pĂ«rpara portĂ«s pĂ«r Dumfrajs i cili realizon golin e dytĂ« tĂ« takimit.

61â€Č E pabesueshme pĂ«r De Ligt! MbrojtĂ«si i Juventusit ka humbur mundĂ«sinĂ« e artĂ« pĂ«r tĂ« dyfishuar rezultatit ku 5 metra nga porta ka humbur rastin pĂ«r gol.

46â€Č Nis pjesa e dytĂ«!

PËRFUNDON PJESA E PARË!

45â€Č Arbitri i katĂ«rt akordon 1 minutĂ« shtesĂ«!

40â€Č E pabesueshme ajo qĂ« humbet pĂ«rsĂ«ri Memfis Depaj. Sulmuesi holandez me portĂ«n tĂ« boshatisur nuk ka arritur tĂ« realizojĂ« golin e dytĂ« pĂ«r HolandĂ«n dhe personal pĂ«r tĂ«.

34â€Č Austria rrezikon me Martin Hintereger ku me anĂ« tĂ« njĂ« goditje diagonal nga jashtĂ« zone topi pĂ«rfundon fare pranĂ« tranversĂ«s.

24â€Č Memfis Depaj sĂ«rish i rrezikshĂ«m, sulmuesi holandez futet nĂ« zonĂ«, por goditja e tij prek rrjetĂ«n e jashtme.

11â€Č GOOOOOOOOL HOLANDA 1-0! Memfis Depaj realizon me penallti pas fitimit tĂ« kĂ«tij 11-metĂ«rshi nga Dumfrajs dhe arbitri e akordoi vetĂ«m pasi e pa me VAR.

1â€Č Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE

holanda

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *