VIDEO/ Fitore dramatike në elitën e futbollit danez, Muçolli gjen rrugën e rrjetës me Vejlen


Talenti shqiptar Arbnor Muçolli gjeti golin e dytë për këtë sezon, në elitën e futbollit danez, me fanellën e Vejles. Sulmuesi 22-vjeçar, arriti të realizonte në minutën e 42-të, në triumfin dramatik ndaj Aruhus, 3-2.

bandicam 2022-02-26 14-30-48-330

Goli i fitores për vendasit u realizua në minutën e 90+10, me anë të futbollistit Drameh. Për sa i përket Muçollit, shqiptari është një ndër futbollistët më të talentuar te Vejle, ku është aktivizuar 15 takime dhe ka gjetur 2 herë rrugën e rrjetës. Në 19 javë kampionat, skuadra e tij ka arritur të sigurojë 12 pikë duke u renditur në vendin e parafundit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.