VIDEO/ Fitore për “infarkt” për Çavin, Barcelona me sytë nga zona Evropiane

Barcelona ka marrë një fitore të çmendur në shtëpi përballë Elçes. Katalanasit rikthehen tek suksesi në kampionat pas dy ndeshjesh.

barca

Skuadra e Çavit e mbylli pjesën e parë në avantazhin e dy golave me Jutglen dhe Gavin të cilët tundën rrjetën. Dukej se ndeshja po shkonte “vaj” por çudia ndodhi në pjesën e dytë.

Elçe barazoi rezultatin brenda një minute me Morenten dhe Milën që shtangën Barcelonën. Panik për vendasit të cilët po shihnin teksa u ikte fitorja nga duart. Megjithatë në minutat e fundit Niko shënoi golin e fitores për katalanasit.

Me këtë fitore Barcelona ngjitet në vendin e 7 me 27 pikë të grumbulluara.

BARCELONA-ELÇE 3-2

16’Jutgla, 19’ Gavi, 85’ Niko/ 62’Morente, 63’ Mila

RENDITJA

barca renditje

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.