VIDEO/ Fitorja e 10-të radhazi, Mançester Siti e mbyll vitin në mënyrën më perfekte

Mançester Siti e ka mbyllur vitin kalendarik 2021 me fitore teksa ka triumfuar në transfertë ndaj Brentfordit me rezultatin 0-1, duke marrë kështu dhe fitoren e dhjetë radhazi në Premier Ligë.

SITI

Goli i vetëm i takimit u realizua nga Fill Foden në minutën e 16′ të sfidës duke i dhuruar një fitore me vlera për skuadrën e Pep Guardiolës.

Me këtë sukses “The Citizens”, mbajnë vendin e parë në kuotën e 50 pikëve, ndërsa Brentfordi klasifikohet në vendin e 14 në kuotën e 20 pikëve.
PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.