VIDEO/ Fitorja nuk i mjafton Bajernit, PSG-ja “hakmerret” dhe kualifikohet në gjysmëfinalen e Champions-itPSG-ja realizon hakmarrjen ndaj Bajernit të Mynihut për humbjen në finalen e sezonit të kaluar në Ligën e Kampioneve, teksa ditën e sotme i kanë eliminuar gjermanët nga kompeticioni.

PSG

Skuadra e Flik mposhti parisienët në Francë me rezultatin 1-0 falë një foli të Çupo-Moting në minutën e 40’, por kjo nuk mjaftoi për të prerë biletën për në gjysmëfinale. Francezët kishin raste me të pastra shënimi në ndeshjen e sotme, por shtylla dhe fati e ndaluan disa herë Nejmarin për të shënuar.

Kështu skuadra e Poçetinos i falet fitore në ndeshjen e kaluar 3-2 në Gjermani, për të kaluar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve, aty ku do të përballen me fituesin e çiftit, Mançester Siti-Borusia Dormtund.

FT| PSG-Bajern 0-1

Çupo-Moting 40′

FORMACIONET ZYRTARE:

PSG: Navas, Kimpembe, Dialo, Dagba, Gueje, Danilo, Di Maria, Draksler, Nejmar, Paredes, Mbape. Trajner: M. Poçetino.

Bayern Mynih: Nojer, Pavar, Kimish, Boateng, Dejvis, Hernandez, Alaba, Myler, Koman, Sane, Cupo-Moting. Trajner: H. Flik

1

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *