VIDEO/ Gafë në takim, Erdogan dhe Michel zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

Një gafë ka ndodhur në takimin mes krerëve të BE dhe Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Në momentin kur të gjithë do të uleshin në vende, Erdogan dhe Presidenti i Këshillit Europian u ulën në karrige, por Presidentja e K, Ursula von der Leyen ngeli në këmbë.

Gjithsesi me një zgjidhje të shpejtë ajo u ul në kolltukun e gjerë anash, teksa përballe kishte ministrin e jashtëm të  Turqisë.

Mediat e huaja e kanë konsideruar këtë detaj si të turpshëm për Von der Leyen e cila duket si e mënjanuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *