VIDEO/ Gati dekori dhe podiumi, shikoni si është shndërruar stadiumi “Air Albania” pak orë para mbajtjes së Kuvendit Kombëtar të thirrur nga Berisha

Pas përfundimit të turit të takimeve me mbështetësit e tij gjatë këtyre dy muaj e gjysmë, Sali Berisha është gati të zhvillojë nesër Kuvendin Kombëtar të PD që sipas tij është thirrur nga mbi 4200 delegatë.

 

Gazetari i “Panorama”, Mariglen Kume ka siguruar pamjet e Stadiumit “Air Albania” ku do të zhvillohet Kuvendi i 11 dhjetorit që është edhe dita e lindjes së PD.

Aty po zhvillohen punimet e fundit për podiumin ku do mbahen fjalimet.

Ndërkohë që ekspertët ligjorë po i japin dorën e fundit ndryshimeve statutore, punonjësit teknik po i japin dorën e fundit dekorit dhe ngritjes së podiumit ku do mbahen fjalimet.

Gazeta “Panorama” sjell momentet teksa përgatitet stadiumi “Air Albania” për kuvendin e ditës së nesërme.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *