VIDEO/ Gol dhe asist, sulmuesi shqiptar kualifikon skuadrën në gjysmëfinalen e KupësShkëlzen Gashi ka qenë protagonist i skuadrës së Araut dje duke e dërguar atë në fazën gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës. Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar golin e tretë të takimit si dhe asistuar në golin e dytë për ekipin vendës në triumfin 3-0 ndaj Uinterthurit.

Gashi2

Arau me këtë fitore të pastër ka siguruar një biletë për në turin tjetër të këtij kompeticioni, duke qenë mes katër skuadrave me të mira që do të diskutojnë këtë trofe dhe shpërblimet që vijnë prej tij.

Gashi666

Gashi herë pas here rigjen rrugën e rrjetës duke treguar se nuk e ka humbur nuhatjen e golit. Asisti i golit të dytë nga shqiptari u dha në minutën e 41-të dhe golin e shënoi në të 49-ën.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.