VIDEO/ Gol me goditje dënimi si në film vizatimor në minutën e 92-të, shihni çfarë ndodh në Kupën e Rusisë

Zenit Shën Petersburg i ka dhënë lamtumirën Kupës së Rusisë teksa është eliminuar në mënyrë paksa të çuditshme nga skuadra e Alanias. Ekipi i Zenit ishte kontroll të ndeshjes, por pastaj e humbi atë falë penalltive.

asdasdasdas

Shkak u bë një episod shumë i veçantë në minutën e 92-të, kur shifrat ishin 2-1 për Zenit. Alania ekzekutoi një goditje dënimi tepër të çuditshme, me lojtarët të cilët u munduan që të shpërqendronin me çdo mënyrë kundërshtarët dhe duket se ia dolën pasi gjuajtja e Giorgobiani përfundoi në rrjetë duke lënë të shtangur portierin.

Pas këtij barazimi, Alania mori zemër dhe në gjuajtjen e penalltive u tregua më e saktë, teksa fitoi 6-5 dhe siguroi gjysmëfinalen e Kupës ndaj Dinamos së Moskës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.