VIDEO/ Gol me roveshatë dhe shiriti i kapitenit në krah, mesfushori shqiptar dhuron spektakël në Superligën greke

Futbollisti shqiptar, Fatjon Andoni, ka gjetur rrugën e rrjetës në Superligën greke, me fanellën e Smyrnis. 30-vjeçari, rrëmbeu skenën në fundin e pjesën së parë në duelin ndaj Ofit të Kretës.

bandicam 2022-04-09 20-45-35-443

Me shiritin e kapitenit në krah, Andoni, arriti të shënonte, më një roveshatë brenda zonës, duke i  dhuruar avantazhit skuadrës së tij, që arriti të triumfonte në transfertë 1-2.

bandicam 2022-04-09 20-45-32-232

Ky ishte goli i dytë në këtë sezon, për 30-vjeçarin shqiptar, që është pjesë e Smyrnis, prej 4 sezonesh. Andoni është një nga futbollistët më të rëndësishëm te kjo skuadër dhe jo më kot i është besuar shiriti i kapitenit. Një lider i vërtetë si në fushë edhe jashtë fushe.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.