VIDEO/ Goli i talentit shqiptar zhvlerësohet në minutën e 98-të, futbollistët vendas shpërthejnë në lot

PANORAMA SPORT/ Ndeshje dramatike ajo mes Vejles dhe Viborg, e vlefshme për elitën e futbollit danez, që përfundoi në barazim 2-2.
futbolli
Për sa i përket Muçollit, ky ishte goli i katërt në kampionat për futbollistin 22-vjeçar, i cili është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Vejle.

Në këtë sfidë gjeti rrugën e rrjetës dhe talenti shqiptar Arbnor Muçolli, që në minutën e 49-të, i dhuroi avantazhin e përkohshëm Vejles, teksa miqtë barazuan në minutën e 8-të shtesë, duke i “djegur” festën vendasve.

Në përfundim të takimit, futbollistët e Vejles kanë shpërthyer në lot. Ekipi i Muçollit, në 24 aktualisht ndodhet në vendin e parafundit me 18 pikë në 24 ndeshje, 4 më pak se Nordsaelland i vendit të 10-të.

Për sa i përket Muçollit, ky ishte goli i katërt në kampionat për futbollistin 22-vjeçar, i cili është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Vejle.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *