VIDEO/ Grabitje kaluar filmave në Brazil, autorët vendosin bomba në gjithë qytetin, pengjet i lidhin sipër makinave për t’u arratisur

BRAZIL

Një grabitje kaluar filmave ka ndodhur në Araçatuba të Brazilit. Autorët kanë hyrë në një bankë për të vjedhur ndërkohë gjatë arratisjes kanë marrë pengjet me vete dhe i kanë lidhur sipër makinave.

Mbi 20 persona morën pjesë në grabitje teksa nuk u ndalën vetëm me aktin vandal, por bllokuan rrugët, dogjën automjete dhe vendosën pajisje shpërthyese në gjithë qytetin.

Vandalizmi nuk mbeti pa pasoja, pasi grabitësit vranë një burrë që po i filmonte. Një grua dhe një autor u ekzekutuan në një përplasje me policinë teksa përpiqeshin të arratiseshin.

Po ashtu një çiklist mbeti i plagosur pasi i shpërtheu një pajisje eksploziv dhe tashmë i duhen prerë të dyja këmbët. Tre banorë të tjerë janë me plagë në trup.

Janë dhe 14 bomba të paçmontuara në qytet dhe banorëve u është kërkuar të mos dalin jashtë ndërsa shkollat janë mbyllur deri të hënën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.