VIDEO/ Handanoviç prish festën e Kontes, Interi dhe Napoli nuk shkojnë më shumë se barazimiInteri dhe Napoli nuk kanë shkuar më shumë së një barazim në sfidën e vlefshme për javën e 31-të Serisë A

handa

Protagonist në këtë ndeshje u bë portieri Handanoviç i cili shkaktoi një autogol në minutën e 36-të të takimit. Goli i barazimit nga zikaltrit erdhi nga mesfushori Eriksen i cili realizoi një gol mjaft të bukur nga jashtë zone.

Handa

Pjesën e mbetur të takimit të dyja ekipet provuan të gjenin golin, por pa rezultat. Interi mbetet kështu në vendin e 1 me 9 pikë larg Milanit ndërsa Napoli ngelet në vendin e 5-të me 2 pikë pas Juves.

FT: NAPOLI-INTER 1-1

Handanoviç 36′ (autogol) / Eriksen 55′

FORMACIONET  ZYRTARE
formacioni

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *