VIDEO/ Holanda dhe Gjermania ndahen në paqe, Anglia fiton pastër me rivalët nga Afrika. Mësoni rezultatet e mbrëmjes


Skuadrat europiane që nuk kishin asnjë sfidë zyrtare, kanë zhvilluar sfida miqësore në këtë periudhë grumbullimesh të kombëtareve, me shumë sfida që dhuruan emocione.

gjermani - angli

Sfida më e luftuar ishte ajo midis Holandës dhe Gjermanisë, të cilat u ndanë me një barazimi, 1-1. Për miqtë shënoi Tomas Myler në fundin e pjesës së parë dhe në pjesën e dytë, “Tulipanët” barazuan me Bergvajn.

Anglia priti në Uembli Bregun e Fildishtë, ku fitoi me rezultatin 3-0, në një sfidë ku u dominua nga “3 Luanët”.

REZULTATET:

Holandë-Gjermani 1-1

Angli-Bregu i Fildishtë 3-0

Francë-Afrika e Jugut 5-0

Norvegji-Armeni 9-0

Bjellorusi-Bahrein 1-0

Danimarkë-Serbi 3-0

Finlandë-Sllovaki 2-0

Maltë-Kuvajt 2-0

Katar-Slloveni 0-0

Izrael-Rumani 2-2

Austri-Skoci 2-2

Belgjikë-Burkina Faso 3-0

Bosnjë Hercegovinë-Luksemburg 1-0

Irlandë-Lituani 1-0

Irlandë e Veriut-Hungari 0-1

Spanjë-Islandë 5-0

Turqi-Itali 2-3

Uells-Republika Çeke 1-1

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.