VIDEO/ Huliganët anglez nuk dinë të ndalen, shkatërrojnë ambientet e stadiumit pas humbjes
Skuadra e Championship, Kardif humbi në transfertë kundër Bristol me shifrat 3-2. Kjo gjë duket se i ka lënë të pakënaqur tifozët e miqve, të cilët shkaktuan shumë dëme në ambientet e stadiumit.

pjimage - 2022-01-24T151212.029

Kardif nuk po kalon një sezon të mirë dhe është vetëm 4 pikë larg nga zona e rënies nga kategoria. Kjo gjë duket se i ka nxehur shumë tifozët e klubit dhe nuk janë përmbajtur më.

Ata filluan duke prishur tualetet e stadiumit të Bristol dhe pas kësaj filluan me tavanin. Sipas videos të shpërndarë në rrjetet sociale, dëmet duken vërtetë të mëdha.

Klubi i Kardif gjithashtu është shprehur se do t’i paguaj Bristol për dëmet e shkaktuara nga tifozët e saj.

Nëse keni vështirësi për të parë videot duke u futur nga Facebook, ju lutem lexoni lajmet duke u futur nga faqja e web KËTU ose aplikacioni i Panorama Sport.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *