VIDEO/ I fiksuar pas makinave, Ibra jep spektakël me Ferrari bashkë me Leklerk dhe Sainz


Zlatan Ibrahimoviç ka një pasion të veçantë për makinat sportive e sidomos për ato Ferrari. Ndaj edhe skuderia italiane ka vendosur që t’i bëjë një surprizë suedezit, duke e ftuar një ditë në pistën e saj të Fioranos, për të bërë provë një makinë të re.

ibra

Atje, Ibra ka provuar modelin e ri Ferrari 296 GTB më motor V6, duke treguar të gjithë aftësitë që ka edhe si një pilot.

Por ai nuk ishte i vetëm, pasi përkrah tij, në xhirot më pistën legjendare të Maranelos, ishin edhe dy pilotët e Formula 1, Sharl Leklerk dhe Karlos Sainz, të cilët i kanë treguar atij si është të nisësh në të vërtetë një makinë të tillë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com