VIDEO/ I ikën topi nga duart, shikoni gafën e pafalshme të portierit në Kualifikueset e Botërorit

SHPËRNDAJE

Trinidad Tobago ka triumfuar mbrëmë në shtëpi me rezultatin 3-0 ndaj Guajanës e vlefshme për Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

GOLI

Ajo që po bën xhiron e rrjetit është goli i tretë i shënuar nga vendasit ku portieri Klerk i ka ikur topi nga duart dhe sulmuesi Telfer realizon golin e vulosjes së këtij takimi.

Një gafë e pafalshme për një portier që mund t’i shpëtojë një top nga duart dhe që ishte fatal për fatet e kësaj sfide.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *