VIDEO/ “I përqafoj të gjithë”, ylli i kombëtares italiane përshëndet tifozët shqiptarë

Lojtari i spikatur i kombëtares italiane, Federico Chiesa, teksa po festonte triumfin në Euro 2020 ka përshendetur tifozët shqiptarë.

Të kaltrit filluan festimet që nga Londra deri në Itali, me lojtarët që parakaluan para përkrahësve të tyre, pasi mposhtën Anglinë në finalen e Euro 2020. Për një moment, Chiesa ka përshëndetur tifozët shqiptarë, duke falënderuar për mbështetjen e ofruar.

“I përshëndes të gjithë tifozët në Shqipëri, përqafime”, thotë lojtari i Juventusit në një video të publikuar në internet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *