VIDEO / Interi shpërdoron shumë, Xheko i siguron tre pikët. Ajaksi nuk ndalet

Interi ka marrë fitoren që i nevojitej për të qenë një hap më pranë kalimit në fazën me eliminim direkt të Ligës së Kampioneve.

inter

Skuadra zikaltër duhej të evitonte surprizat përballë Shakhtar Donjeck dhe ia ka dalë, duke triumfuar e duke nxjerrë nga gara skuadrën ukrainase. Pas shumë rasteve të humbura para porte dhe dy golash të anuluar, telashet e Interit i zgjidhi Xheko i cili shënoi dy herë brenda pak minutash për t’i dhënë suksesin skuadrës së tij dhe kryesimin e përkohshëm në Grupin D

Ndërkohë, në Grupin C, Ajaksi mundi me shifrat 2-1 Beshiktashin në fushën e këtij të fundit, duke vazhduar ecurinë e jashtëzakonshme pasi ka regjistruar 5 fitore në po aq ndeshje të luajtura.

NDESHJET

INTER-SHAKHTAR DONJETCK 2-0
62′ , 67′ Xheko

inter renditja

BESHIKTASH-AJAKS 1-2
22′ Gezal / 54′, 69′ Haler

ajaksi

FORMACIONET ZYRTARE

INTER-SHAKHTAR DONJETCK

asasasas

BESHIKTASH-AJAKS

fffffff

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.