VIDEO/ Interi zhytet në krizë të thellë, pëson një tjetër humbje të rëndë në shtëpi
Interi pësoi njjë tjetër rezultat negative këtë javë, kësaj radhe përballë Sasuolos në “San Siro”, duk humbur mundësinë për t’u ngjitur në krye të tabelës.

sasuolo

Miqtë dominuan të gjithë pjesën e parë, duke kaluar në avantazh dy herë me Raspadorin dhe Skamakën.

Interi u përpoq të reagonte në pjesën e dytë, por mbrojtja mike ishte e organizuar shumë mirë dhe nuk i la hapësira zikaltërve.

Kështu Interi vazhdon të qëndrojë në vendin e dytë në kampionat dhe shpresa për t’u kthyer te kreu është ndeshja e mbetur me Bolonjën.

REZULTATI: 

INTER 0-2 SASUOLO

Raspadori 8′, Skamaka 26′

Goli i anuluar i De Vraj

Goli i Skamakës

Goli i Raspadorit

FORMACIONET ZYRTARE:

formacionet

RENDITJA:

renditja itali

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.