VIDEO/ Ishte duke raportuar live pas ndeshjes, gazetarja sportive në Itali ngacmohet seksualisht nga tifozi, shihni reagimin e saj

Gazetarja e njohur e sportit në Itali, Greta Beccaglia është ngacmuar seksualisht teksa ishte duke raportuar live jashtë stadiumit. Pas përfundimit të sfidës mes Empolit dhe Fiorentinës, gazetarja simpatike, nisi raportimin live për studion.

Por teksa tifozët e shumtë linin stadiumin, njëri prej tyre, i afrohet gazetares dhe e godet në të pasme. Ky veprim i tij ka marrë reagimin e menjëhershëm të Beccaglias dhe një pjese të mirë të përdoruesve të rrjeteve sociale, të cilët e kanë dënuar atë akt. Sakaq, mbi rastin ka reaguar edhe Urdhri i Gazetarëve të Toskanës.

Për ngjarjen në fjalë ka reaguar edhe Urdhri i Gazetarëve të Toskanës:

Urdhri i GazetarĂ«ve tĂ« ToskanĂ«s denoncon sot “episodin shumĂ« tĂ« rĂ«ndĂ« tĂ« ngacmimit ndaj njĂ« gazetare qĂ« ndodhi nĂ« TV live nĂ« fund tĂ« ndeshjes Empoli-Fiorentina, nĂ« ditĂ«t kur i kushtohet vĂ«mendje maksimale luftĂ«s kundĂ«r dhunĂ«s ndaj grave”. Urdhri rajonal gjithashtu ” shpreh solidaritetin e plotĂ« me gazetaren Greta Beccagliai cilia u kontaktua menjĂ«herĂ« nga presidenti i Urdhrit tĂ« GazetarĂ«ve tĂ« ToskanĂ«s, Giampaolo Marchini.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.