VIDEO/ Izraeli vijon sulmet mbi Gaza, godet rrjetin nëntokësor Hamasit

IZRAEL

Izraeli vijon të kundërpërgjigjet me sulme ajrore mbi Gaza për të goditur Hamasin. Në njoftimin e fundit, Izraeli njofton se ka goditur rrjetin e metrosë ose nëntokësor të Hamasit.

Me anë të sulmeve ajrore, por dhe me ndihmën e tankeve, artilerisë dhe njësisë kombësore janë dëmtuar kilometra të tërë të rrjetit.

Ndërkohë luftimet vijojnë, teksa më shumë të vdekur ka në Gaza, mbi 100 të tillë. Izraeli ndërkohë pritet  që sot të vendosë për planin e betejës i cili parashikon një pushtim të Rripit të Gazës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *