VIDEO/ Junajtid turpërohet pa Ronaldon në Kupë, Çelsi e Totenhem kualifikohen mes vuajtjesh

Skuadrat “big” të Anglisë, zbritën mbrëmjen e sotme në fushë për tu përballur për raundin e 1/16-ve të Kupës së Anglisë.

junajtid

I bujshëm ishte eliminimi i Mançester Junajtid nga Uest Hemi e cila fitoi me rezultatin minimal 0-1. Solskjaer hodhi në fushë një formacion me rotacion duke lënë pushim edhe Kristiano Ronaldon, por jo çdo gjë shkoi siç duhej.

Për Uest Hemin vendosi goli i Lanzinit në minutën e 9-të të takimit. Arsenali mposhti në shtëpi 3-0 Uimbeldonin duke vazhduar më tej aventurën në Kupë, Lestër mposhti 0-2 në transfertë Milluollin duke u kualifikuar gjithashtu, ndërsa Totenhemi dhe Çelsi u kualifikuan mes vuajtjesh duke mundur respektivisht Volvesin dhe Aston Vilën me penallti.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.