VIDEO/ Juventusi e katranos në javën e parë, VAR-i i djeg festën Kristiano Ronaldos


Juventusi nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 në javën e parë të Serisë A, ndaj Udinezes. Edhe pse skuadra e Alegrit e pa veten në avantazhin e dy golave në fragmentin e parë të lojës, pas realizimit të Dibalës dhe Kuadrados, torinezët nuk arritën ta menaxhonin këtë epërsi, teksa vendasit e Udinezes barazuan sfidën me Pereirën dhe Delofeu, i cili përfitoi nga gafa e Sheznit, për t’i dhuruar 1 pikë të artë skuadrës së tij.

bandicam 2021-08-22 20-28-55-534

Në minutën e 90+4, Kristiano Ronaldo realizoi me kokë, por goli i tij u anulua nga VAR-i për pozicion jashtë loje, duke i djegur festën kështu CR7-ës i cili u fut nga stoli. Në momentin e festimit ai hoqi dhe bluzën, por më pas i gjithë ai entuziazëm u kthye në dëshpërim.

FT: UDINEZE-JUVENTUS 2-2

Pereira 51′ (p), Delofeu 82′ / Dibala 3′ , Kuadrado 23′

FORMACIONET ZYRTARE

juvja

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *