VIDEO / Juventusi e mbyll vitin me fitore, Sheva frenon Atalantën

Juventusi ia ka dalë që të mbyllë vitin 2021 me një fitore në Serinë A. Skuadra e Alegrit ka mundur me shifrat 2-0 Kaljarin dhe u ngjit në vendin e 5-të në renditjen e Serisë A.

SERIA A

Bardhezinjve u mjaftoi nga një gol në secilën pjesë të sfidës, të shënuar nga Ken dhe Bernardeski, për të siguruar tre pikë shumë të rëndësishme që i ndihmojnë të shkojnë më të qetë në ndeshjet e ardhshme. Kjo, edhe pse përsëri skuadra tregoi disa momente dobësie ku Kaljari mund të ndryshonte fatin e sfidës dhe u deshën ndërhyrje të Sheznjit për të shpëtuar portën.

Gjithsesi, nĂ« fund Alegri mund t’u gĂ«zohet kĂ«tyre tre pikĂ«ve si dhe faktit qĂ« Atalanta duket mĂ« e arritshme pas krizĂ«s qĂ« duket se po kalon nĂ« kĂ«tĂ« periudhĂ«. Pas humbjes ndaj RomĂ«s, erdhi ndalesa e radhĂ«s kundĂ«r Xhenoas, me shifrat 0-0. Edhe pse bergamaskĂ«t dominuan ndeshjen nga fillimi e deri nĂ« fund, nuk ia dolĂ«n tĂ« çanin murin e ngritur para zonĂ«s nga ekipi i Xhenoas dhe nĂ« fund u desh tĂ« kĂ«naqeshin me vetĂ«m 1 pikĂ«.

SERIA A

XHENOA-ATALANTA 0-0

JUVENTUS-KALJARI 2-0
40â€Č Ken, 83â€Č Bernardeski

renditja

FORMACIONET ZYRTARE

XHENOA-ATALANTA

xhenoa

JUVENTUS-KALJARI

juventus

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.