VIDEO/ Kaos nga zjarret në Kaliforni, mbi 80 vatra aktive, mijëra shtëpi të shkrumbuara nga flakët

Prej më shumë se dy javësh kaliforniia është përfshirë nga zjarre ku numërohen më shumë se 80 vatra aktive.

Gati   8,500 njerëz janë larguar nga shtëpitë e tyre, më shumë se një milion hektarë janë shndërruar në hi, dhe mijëra shtëpi janë duke u djegur.

Zyrtarët thonë se është zjarri i 15-të më i madh në historinë e Kalifornisë, i cili tenton të bashkohet me një zjarr tjetër në shkallë më të vogël.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *