VIDEO/ Kapiteni Bonuçi mbledh skuadrën në mesin e fushës, shikoni çfarë ndodh te Italia pas kualifikimit në çerekfinale


Italia mori një fitore shumë të vështirë ditën e djeshme ndaj Austrisë, pas minutave shtesë, duke u kualifikuar kështu për në çerekfinalen e Europianit.

3

Kieza në minutën e 95-të dhe Pesina në minutën e 1-5-të, i dhanë një fitore me shumë vlera skuadrës së Mançinit.

Pas ndeshjes, festa te Italia ka qenë e madhe, me lojtarët që sigurisht ishin shumë të lumtur për këtë arritje. Në fundin e ndeshjes, kapiteni Bonuçi mblodhi gjithë skuadrën në mesfushë dhe i përgëzoi ata për lojën që treguan. Pas kësaj, në fushë shpërtheu festa, e cila vazhdoi deri në dhomat e zhveshjes.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.