Video | Kasolles i vihet zjarri qëllimisht

14:52 30/07/2022

Maliq-Një person i ka vendosur zjarrin një kasolleje me baza materiale. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Sovjan.

Si pasojë e zjarrit rrezikoheshin banesat ngjitur. Sipas asaj që raporton gazetarja Daniela Zisi ngjarja mendohet të ketë ndodhur qëllimisht.

Si pasojë e zjarrit ka vetëm dëme materiale. Zjarrfikësja ka bërë të mundur shuarjen e flakëve. Policia ka kapur autorin dhe e ka shoqëruar në komisariat. Nuk dihet arsyeja e zjarrvënies./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts