VIDEO/ Kombëtarja e ka injoruar, mesfushori shqiptar vazhdon të shkëlqejë në Greqi. Ja goli që ka shënuarFatjon Andoni është shqiptari që aktualisht po shkëlqen në Superligën e Greqisë me fanellën e skuadrës së Apollon Smirnis teksa dje ka shënuar një gol mjaft të bukur nga jashtë zone ndaj skuadrës së Atromitos në minutën e 49′.

ANDONI

Sfida u zhbllokua nga mesfushori shqiptar, por skuadra e Apollon nuk mundi dot të mbante avantazhin teksa sfida përfundoi në shifrat 1-1.

Fatjon Andoni ka lindur në Athinë është 29-vjeçar dhe është rritur në skuadrat zinxhir të skuadrës së Etnikos Asteras, ai ka luajtur në shumë skuadra me emër në vendin helen si PAS Lamia, Larisa dhe Panakiaki.

E çuditshme është fakti se Andoni jo pak herë e ka nxjerrë skuadrën nga situata me golat dhe asistet e tij dhe nuk është thirrur asnjëherë nga Kombëtarja shqiptare. Mesfushori shqiptar me fanellën e Apollon Smirnis është aktivizuar në total në këtë sezon në të gjitha kompeticionet në 21 ndeshje ku ka realizuar dhe 4 gola.

Fation Andoni gol on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *