VIDEO/ Kosova e papërmbajtshme, “poker” Lituanisë dhe gati për sfidën ndaj Suedisë

SHPËRNDAJE

Kosova ka arritur një fitore bindëse me “poker” me rezultatin 4-0 ndaj Lituanisë, në miqësoren e luajtur mbrëmjen e sotme përpara ndeshjeve të Kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022”.

bandicam 2021-03-24 20-43-43-891

Për skuadrën “dardane” realizuan dy herë Zeneli dhe më pas Muriqi dhe Halimi. Përfaqësuesja e drejtuar nga Bernard Shaland duket se është në formë mjaft të mirë përpara ndeshjeve të eliminatoreve të Kupës së Botës ku do të përballet ndaj Suedisë në 28 mars dhe më pas më 31 mars ndaj Spanjës.

FT| KOSOVË-LITUANI 4-0

Zeneli 27′ , 71′  Muriqi 63′, Halimi 79′

Goli i Muriqit on Vidnews.

Goli i dytë i Zenelit on Vidnews.

Goli i Halimit on Vidnews.

FORMACIONET ZYRTARE:

KOSOVA:

kOSOVA

LITUANIA:

LITUANIA

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *