VIDEO- Kreu i PD surprizohet nga lojtarët e Kombëtares, i dhurojnë fanellën me numrin 9! Basha: Në 25 prill do fitojë sporti shqiptar

SHPËRNDAJE

Para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Angli, kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë një suprizë nga lojtarët e Kombëtares, fanellën kuq e zi.

basha-fanella-kombetarja

Bluza që mban numrin 9, ashtu si PD në fleten e votimit dhe emrin e Bashës është firmosur nga lojtarët, stafi i Kombëtares dhe drejtuesit e FSHF dhe i është dhuruar nga ish-futbollisti kuqezi, Andi Lila.

“Ju falënderoj nga zemra. Gjëja e parë që dua të them para se të fillojë ndeshja, uroj që të fitojmë dhe lutemi për fitore, por në 25 prill do të fitojë sporti shqiptar. Gjithë harresën që ka pasur këto vite ne do ta arkivojmë dhe sportit do ti japim ata që meritojnë, statusin financiar dhe mbështetjen financiare”, u shpreh Basha.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.