VIDEO/ Kritikoi luftën e Kremlinit në Ukrainë, e moshuara ruse tërhiqet zvarrë nga autobusi

Disa pamje shqetësuese kanë qarkulluar orët e fundit në rrjet, teksa një grua e moshuar e cila kritikon hapur konfliktin në Ukrainë tërhiqet zvarrë nga një autobus në Rusi.

Videoja e shpërndarë në Twitter shoqërohet nga titrat të cilat tregojnë se e moshuara kritikon konfliktin dhe qeverisjen ruse duke e cilësuar atë si një “perandori e ngritur mbi stola”.

Teksa ajo vijon fjalët e saj dikush tjetër e kundërshton dhe më pas është po ai person i cili e tërheq të moshuarën nga krahu dhe e nxjerr jashtë mjetit të transportit publik.

Në fillim të këtij viti, presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi një ligj që e bënte të paligjshëm “diskreditimin” e pushtimit rus të Ukrainës.

Ligji ndaloi gjithashtu përhapjen e “informacioneve të rreme” për luftën, të cilën Rusia vazhdon ta quajë “operacion ushtarak special”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts