VIDEO/ Kryeministri Edi Rama mbërrin në Berlin, pamje nga pritja ceremoniale që i bëhet në aeroport

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pasditen e kësaj të diele në Berlin, në një vizitë zyrtare, ku ditën e nesërme pritet të mbajë dhe një takim me kancenelarin e gjermanisë Olaf Scholz.

Kreu i qeverisë ka shpërndarë në rrjete sociale pamje nga pritja ceremoniale që i është bërë atij në aeroport nga autoritetet gjermane.

“Mbërritja në Berlin për vizitën zyrtare me ftesë të Kancelarit të ri gjerman Olaf Scholz”, shkruan Rama krahas pamjeve të postuara.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *