VIDEO/ Kryeministri i Holandës vizitës zyrtare në Tiranë, pritet me ceremoni shtetërore nga Rama
Kryeministri Edi Rama pret sot në një vizitë zyrtare homologun e tij të Holandës, Mark Rute.

Kreu i qeverisë holandeze është pritur me ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama, ndërsa në fokus të bisedimeve do të jetë integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Pas takimit dy kryeministrat do të mbajnë edhe një konferencë për mediat.

Agjenda e vizitës së Kryeministrit të Holandës Mark Rutte në Shqipëri

11.20  – Ceremonia e mirëseardhjes (Blv “Dëshmoret e Kombit”, hyrja kryesore e Kryeministrisë)

11.30 – Takimi i homologëve Z.Rama-Z.Rutte

11.55 – Takim i delegacioneve Holandë-Shqipëri

12.30 – Konference për shtyp i Kryeministrit Rama dhe Kryeministrit të Holandës Rutte (vendi: Salla kryesore COD)

14.00 – Vizitë në ambientet e Piramidës, për projektin e rijetëzimit në një qendër teknologjie

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *