VIDEO/ Kryevepra e Haland nuk mjafton, Bajerni mund Dortmundin me dygolëshin e Levandovskit

Bajerni ka fituar nĂ« transfertĂ«  me rezultatin 2-3 ndaj Dortmundit. Levandovski ishte heroi i sfidĂ«s me sulmuesin qĂ« realizoi dy herĂ«

leva

Ndeshja nisi mirë për Dortmundin që shënoi që në fillim me Brandt. Bavarezët nuk u shpërqendruan dhe e përmbysën rezultatin që në pjesën e parë me Levandovskin dhe Koman. Në pjesën e dytë Halandi barazoi rezultatin me një super gol. Në minutën e 77 Levandovski shënoi golin e fitores për Bajernin dhe të dytin personal në këtë ndeshje.

Me këtë fitore, Bajerni shkëputet në vendin e parë me 34 pikë, ndërsa Dortmundi mbetet me 30 pikë.

DORTMUND-BAJERN MYNIH 2-3

5’Brandt, 48’Haland/ 9’, 77’ Levandovski, 44’Koman

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *